Menu
Karpacz i Szklarska Poręba – aktywny wypoczynek w Karkonoszach i Izerach
  • Strona główna
  • Informacje ogólne
    • Aktualności
    • Karpacz
    • Szklarska Poręba
    • Pogoda
    • Dojazd
    • Polecane
    • Sklepy i zdrowie
      • Apteki
      • Banki i bankomaty
      • Markety
      • Sklepy turystyczne
      • Zdrowie – przychodnie
  • Rozrywka i relaks
    • Baseny
    • Groty solne
    • Spa & wellness
    • Zorbing
    • Tory saneczkowe
    • Bowling
    • Quady
    • Paintball
    • Muzea
    • Teatr
    • Dinopark
    • Bilard
    • Bary i kluby
  • Lato
    • Pieszo
      • Turystyka piesza
      • Opisy szlaków
      • Schroniska
      • Pola namiotowe
      • Porady
      • Ciekawe miejsca
      • Bieganie
      • Nordic Walking
    • Rowerem
      • Turystyka rowerowa
      • Odcinki szosowe
      • Nasze trasy
      • Wypożyczalnie sprzętu
      • Serwis i naprawa
      • Wyposażenie i ekwipunek
      • Porady rowerowe
      • Inne sporty
        • Wspinaczka
        • Parki linowe
        • Tenis ziemny
        • Bungee
        • Paralotnie
        • Kajakarstwo górskie
  • Zima
    • Narty
      • Wyciągi w Szklarskiej Porębie
      • Wyciągi w Špindleruv Mlyn
      • Wyciągi w Karpaczu
      • Wyciągi w Harrachovie
    • Biegówki
      • Informacje ogólne
      • Trasy biegowe
      • Sprzęt na biegówki
      • Strój na biegówki
    • Lodowiska
Karpacz i Szklarska Poręba – aktywny wypoczynek w Karkonoszach i Izerach
Widok na schronisko „Stog Izerski Hostel 2014” autorstwa Pnapora - Praca własna. Licencja CC BY-SA 4.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stog_Izerski_Hostel_2014.JPG#/media/File:Stog_Izerski_Hostel_2014.JPG

Schronisko Na Stogu Izerskim

Napisano dnia 02.03.201501.03.2023

Schronisko PTTK na Stogu Izerskim jest położone na Głównym Szlaku Sudeckim, na wysokości 1060m n.p.m. niedaleko granicy polsko-czeskiej, 50 metrów poniżej szczytu Stogu Izerskiego. Do schroniska można również dotrzeć z górnej stacji kolei gondolowej na Stóg Izerski, z pobliskich atrakcji warto odwiedzić wieżę widokową na Smerku (po czeskiej stronie). Niedaleko znajdują się dwa uzdrowiska: Świeradów-Zdrój i Czerniawa-Zdrój, gdzie można przy okazji poprzechadzać się najdłuższą na Dolnym Śląsku Halą Spacerową i skosztować leczniczej wody. Takie warunki i lokalizacja przyciągają wielu turystów. Ze schroniska na Stogu Izerskim rozciąga się widok na Świeradów-Zdrój, Pogórze Izerskie oraz Góry Izerskie. Schronisko leży na przecięciu kilku szlaków turystycznych: żółty – Hala Izerska/Suchacz, zielony – Czerniawa Zdrój/Smerk (południe)/Świeradów-Zdrój (północ), czerwony – Świeradów Zdrój/Hala Szrenicka (Główny Szlak Sudecki).

Schronisko dysponuje 50 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4, 5, 6, 8 i 10 osobowych, do wyboru pokoje z łazienką prywatną lub ogólnodostępną. Schronisko na Stogu Izerskim udziela zniżek członkom PTTK oraz honorowy krwiodawcom (zniżki się nie łączą  i nie dotyczą pokoi z łazienką lub kabiną prysznicową). Istnieje możliwość dopłaty za pościel, jednak w schronisku zapłacimy tylko gotówką, dlatego warto wcześniej wypłacić odpowiednią kwotę. Schronisko nie umożliwia noclegu na podłodze w śpiworze, ze względu na zasady  bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na terenie obiektu znajduje się strefa darmowego Wi-Fi, a także wspólna sala z gniazdkami do ładowania urządzeń (nie ma gniazdek w pokojach), każdy gość ma dostęp do wrzątku. Goście mogą również korzystać z werandy, z której można podziwiać miasto i panoramę gór. Do dyspozycji są dwa bufety, oferujące dania kuchni polskiej oraz regionalnej, schronisko stara się wykorzystywać w głównej mierze sezonowe owoce i warzywa. W razie niepogody schronisko wypożycza gry planszowe, które umilą spędzone w budynku deszczowe dni. Schronisko na Stogu Izerskim organizuje białe i zielone szkoły, plenery artystyczne oraz imprezy okolicznościowe. Obok schroniska istnieje możliwość rozbicia namiotu, zaś nieopodal znajduje się kompleks narciarski na górze Świeradowiec.

Więcej informacji znajduje się na stronie schroniska: http://schroniskonastoguizerskim.pl/

Kontakt telefoniczny: 601 974 896 lub 667 995 462

Adres: ul. Nadbrzeżna 1, 59-980 Świeradów Zdrój
E-mail: stogizerski@op.pl

©2023 Karpacz i Szklarska Poręba – aktywny wypoczynek w Karkonoszach i Izerach | Powered by SuperbThemes & WordPress